Bezpłatny e-book z przepisami na wartościowe posiłki dla najmłodszych, które są zjadane ze smakiem i nie lądują w szkolnych śmietnikach
- Organizm dziecka potrzebuje regularnego dostarczania energii, by móc prawidłowo się rozwijać i funkcjonować. Pierwsze śniadanie zjedzone rano w domu wystarcza na około 4 godziny. Po tym czasie należy dać organizmowi kolejny zastrzyk energii.
– mówi Agnieszka Pocztarska, założycielka serwisu Czytamy Etykiety, który dba o świadomość Polaków oraz edukuje ich jak czytać etykiety i opisane na nich składniki.
– Stworzenie e-booka ma na celu dostarczenie narzędzia, które ułatwi rodzicom przygotowywanie wartościowych posiłków, które są smaczne, wspaniale wyglądają, ale też nie są czasochłonne. Przepisy zostały przygotowane tak, by można je było szykować razem z dzieckiem. Takie wspólne przygotowanie śniadaniówek jest nie tylko miłym, wspólnie spędzonym czasem, ale też zwiększa szanse na to, że wspólna praca nie wyląduje w koszu
– dodaje.
- Przeciwdziałanie marnowaniu żywności jest dla nas istotne, dlatego skupiamy się na tym aspekcie już na etapie planowania zatowarowania w sklepie. Zapewnienie odpowiedniej, nie za małej, ale i nie za dużej ilości towaru w sklepach, by ograniczyć straty żywności, a jednocześnie zaoferować odpowiednią ilość produktów dostępnych dla klientów nie zawsze jest łatwym zadaniem, ale naszym celem jest dążenie do tego balansu.
– mówi Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska.
– E-book „Śniadaniówka, czyli drugie śniadanie z Netto” to nie tylko przewodnik dla rodziców, ale też kolejny krok w trosce o niemarnowanie żywności. Nie bez przyczyny udostępniamy go w okolicach 16 października, czyli Światowego Dnia Żywności. Mamy nadzieję, że zainspiruje on zarówno dorosłych, jak i dzieci, dzięki czemu drugie śniadania będą zjadane, i to ze smakiem.
- Idea Zero Waste jest bardzo bliska naszej filozofii działania. Tworzymy opakowania wielokrotnego użytku, w oparciu o zasadę REDUCE – czyli zredukuj użycie jednorazowego plastiku – kup tylko tyle, ile naprawdę potzrebujesz, REUSE – używaj wielokrotnie to, co masz, RECYCLE – gdy uszkodzisz lub połamiesz opakowanie z tworzywa sztucznego, wrzuć go do żółtego pojemnika, by można było go zrecyklować. Nasze opakowania powstają z najwyższej jakości tworzywa, przy wykorzystaniu nieemisyjnych technologii produkcji. Można w nich bezpiecznie przechowywać czy transportować żywność, a to ma wpływ na jej trwałość i w efekcie na ograniczenie jej marnowania.
– podkreśla Justyna Brańka, PR&Marketing Manager w firmie BranQ, która jest partnerem e-booka.
– Lada moment wprowadzamy na rynek nowe modele lunchboxów, które zostały zaprojektowane w przemyślany sposób – są lekkie, pojemne, mają przegródki i miejsce na sztućce oraz wyposażone są w pojemnik, np. na dressing do sałatki. Jesteśmy przekonani, że będą spełniać potrzeby młodszych i starszych użytkowników.
i organizmu.